با شماره 981344510046+ تماس بگیرید و رزرو کنیدمشتاق دیدار شما در هتل بهشت تالاب بندر انزلی هستیم

اخبار ما

چگونه در سفر هتلی مناسب انتخاب کنیم ؟

ارسال شده در: هتل ها

چگونه در سفر هتلی مناسب انتخاب کنیم ؟

یکی از عواملی که می تواند سفر را با خاطراتی شیرین همراه کرده و یا بلعکس سفر را به کام هر فردی تلخ کند، موضوع اقامت و انتخاب هتل در مقصد سفر است.

از آنجا که تعداد هتل ها در شهرهای مختلف زیاد است و البته تنوع قیمتی و امکاناتی بسیار وجود دارد، پس باید ویژگی ها و کیفیت این هتل ها بیشتر مد نظر قرار بگیرد. هر چقدر که امکانات یک هتل بیشتر باشد به طبع مسافران بیشتری را جلب خواهد نمود.

برخورد خوب کارکنان هتل:

اولین نکته مهم و قابل توجه در انتخاب هتل، برخورداری آن از کارمندان و کارکنان خوش برخورد است. مسافران در اولین لحظه ورود و یا اولین تماس با هتل، با کارکنان آن برخورد می کنند، بنابراین، اصلی ترین و نخستین شرط خوب بودن هتل، برخورد مناسب کارمندان و کارکنان آن است، زیرا هرچند هتل از امکانات خوبی برخوردار باشد اما برخورد کارکنان آن مناسب نباشد، نمی تواند هتل موفقی بشمار آید.

ارائه اطلاعات صحیح به مسافران:

مسافران در هتل هایی که برای اولین بار در آن حضور پیدا می کنند، بی شک در خصوص مسائلی مانند اتاق ها، غذاخوری و نظافت و … سوالات متفاوتی را مطرح می کنند و این کارکنان هتل هستند که با داشتن فن بیان مناسب و اطلاعات کافی، باید به اینگونه سوالات پاسخ صحیح داده و اطلاعات کافی در اختیار مسافران قرار دهند.

احساس راحتی و آرامش در هتل:

مسافران نباید احساس کنند که در هتل هستند. یک هتل خوب به قدری امکانات رفاهی دارد که مسافران احساس می کنند در منزل خود حضور دارند. امکانات رفاهی خوب و کامل از مهمترین نیازهای مسافران است.

چشم اندازهای عالی:

وجود چشم اندازهای خوب برای هتل های ساحلی و جنگلی معمولا ممکن است در هتل های لوکس وجود داشته باشد اما خیلی از هتل هایی که لوکس نیستند چشم اندازهای رو به طبیعت دارند یا در برنامه ریزی هایی که برای پذیرایی از مسافران دارند آنها را با چشم اندازهای زیبا یا مناظر طبیعی آشنا می کنند.

تمیزی و پاکیزگی:

یک هتل خوب در درجه اول باید یک هتل تمیز و مرتب باشد و این تمیزی نباید فقط در اتاق های یک هتل وجود داشته باشد بلکه راهروها، رستوران ها، لابی و … همگی باید پاکیزه باشد.

خدمات دهی:

یک هتل خوب باید بتواند خدمات دهی ۲۴ ساعته داشته باشد. اگر مسافران چیزی لازم داشتند بتوانند خیلی سریع و راحت به کارکنان دسترسی پیدا کنند و در هر ساعت از شبانه روز کارکنان با خوش رویی و برخورد مناسب با آنها رفتار کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *