ساحل بندرانزلی

بازار های محلی بندر انزلی
تیر ۶, ۱۳۹۷
حیات وحش بندرانزلی
تیر ۶, ۱۳۹۷

ساحل بندرانزلی

دریا و ساحل شهر بندر انزلی

گیلان-بندر انزلی
بندر انزلی یکی از مهمترین شهرهای گردش پذیر (توریستی) و از مراکز مهم اقتصادی در ایران است. این شهر دارای اولین و بزرگترین بندر ایران در سواحل جنوبی دریای خزر است که در استان گیلان واقع شده.

دریا و ساحل شهر بندر انزلی

بندر انزلی یکی از مهمترین شهرهای گردش پذیر (توریستی) و از مراکز مهم اقتصادی در ایران است. این شهر دارای اولین و بزرگترین بندر ایران در سواحل جنوبی دریای خزر است که در استان گیلان واقع شده. از این شهر با نام انزلی بارها در تاریخ یاد شده است و طی قرون متمادی راه مهم ارتباط اقتصادی، تمدن مشرق و مغرب محسوب می‌شده است.

خلیج انزلی محلی امن برای پهلو گرفتن کشتیهای بزرگ تجاری و ماهی‌گیری می‌باشد. بخشی از محیط زیست طبیعی این شهرستان را دریا (۴۰ کیلومتر نوار ساحلی) و بخش مهم دیگر را اکوسیستم ارزشمند تالاب انزلی تشکیل می‌دهد. بندر آزاد انزلی اولین و بزرگترین بندر ایران و یکی از مهمترین شهرهای گردش پذیر (توریستی) و از مراکز مهم اقتصادی ایران است که زیباترین و تمیزترین سواحل شمال ایران را دارد. در این سواحل امکانات تفریحی همچون قایق سواری، ماهی گیری، موتورسواری در ساحل شنی، ستوران‌های متعدد، مراکز خرید در منطقه آزاد انزلی، سفر با کشتی تفریحی میرزا کوچک خان و تفریح در بزرگترین تالاب دنیا و.. وجود دارد که همه و همه باعث رونق توریستی این منطقه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی