با شماره 981344510046+ تماس بگیرید و رزرو کنیدمشتاق دیدار شما در هتل بهشت تالاب بندر انزلی هستیم

اخبار ما

آشنایی با اصطلاحات بکار رفته در هتل ها

ارسال شده در: اقامتگاه ها

آشنایی با اصطلاحات بکار رفته در هتل ها

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در سفر های خود و در زمان مراجعه به هتل محل اقامت، با اصطلاحاتی مواجه شده که عدم آگاهی از آنها برای شما ایجاد مشکلی کرده و لحظاتی از سفر شمارا با خاطراتی تلخ همراه ساخته باشد.

رزرواسیون و رزرو هتل:

رزرو هتل فرایندی است که شما پیش از مراجعه به هتل و حتی اقدام به سفر می توانید با انتخاب هتل خود، نوع اتاق و تاریخ سفر در صورت داشتن ظرفیت آزاد، آن را رزرو کرده و در تاریخ مشخص آن را به مالکیت خود در بیاورید و به راحتی در هنگام مراجعه به هتل پذیرش شوید

واچر:

واچر برگه تاییده رزرو هتل بوده که شما زمانی که هتل خود را رزرو می کنید، در اختیار شما قرار می گیرد و به معنی قطعی بودن رزرو اتاق شما در هتل مد نظر و در همان تاریخ مشخص است و با داشتن این برگه شما در زمان رسیدن به مقصد و مراجعه به هتل می توانید بدون هیچگونه دردسری پذیرش شوید.

پذیرش یا چک این:

پذیرش یا چک این فرایندی است که شما در زمان ورود خود به هتل با آن مواجه می شوید. در این مرحله به شما فرمی داده شده تا اطلاعات خود و همراهان را مانند نام و نام خانوادگی، کشور و یا شهر مبدا، تاریخ تولد و کد ملی و قصد سفر در آن وارد کنید و سپس به شما کلید اتاق تحویل داده شده و شما اجازه ورود به اتاق خود را دارید.

فقط اتاق (Only Room):

این نوع از پذیرش به آنهایی اطلاق می شود که تنها اتاق در اختیار مهمان قرار می گیرد و خدماتی مانند صبحانه، نهار و شام ارائه نمی شود.

اقامت صبحانه (Bed & Berakfast):

در این نوع از اقامت اتاق به همراه صبحانه رایگان به میهمان ارائه شده و میهمان برای سایر خدمات باید هزینه مجزا پرداخت کند.

هاف برد (Half Board):

در صورت اینکه اتاق شما به این صورت رزرو شده باشد، به این معنا است که همراه با اقامت شما صبحانه و نهار نیز به شما به صورت رایگان ارائه شده و شما تنها برای باقی خدمات دریافت کرده باید هزینه مجزا پرداخت کنید.

فول برد (Full Board):

در اینگونه از پذیرش اقامت شما به همراه امکان استفاده رایگان شما از صبحانه، نهار و شام بوده و برای استفاده از این امکانات شما نیاز به پرداخت هزینه ای ندارید و در صورت دریافت خدمتی غیر از این موارد تنها باید هزینه آن را مجزا پرداخت کنید.

چک اوت یا خروج:

شما در تاریخی که روز خروج خود را از هتل اعلام کرده اید باید راس ساعت ۱۲ اتاق را تخلیه و تحویل دهید. این فرایند تخلیه، تسویه و خروج از هتل به اصطلاح چک اوت گفته می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *